0

 Akumulatory kwasowo ołowiowe VRLA - AGM

Akumulatory bezobsługowe kwasowo-ołowiowe wykonane w technologii AGM* wyposażone są w jednokierunkowe zawory bezpieczeństwa zwane VRLA.  Dostępne pojemności elektryczne: od 0,8 - 240Ah oraz napięcia 6V/12V.
*(elektrolit uwięziony w separatorach z włókna szklanego o dużej porowatości)

 

INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA AKUMULATORÓW VRLA

 

GWARANCJA NA AKUMULATORY VRLA Z NASZEJ OFERTY

Zastosowania: Telekomunikacja, energetyka, przemysł, medycyna,
Do awaryjnego zasilania w: Zasilaczach UPS, Centralach telefonicznych, Stacjach bazowych i przekaźnikowych, Siłowniach prądu stałego, Zasilaniu awaryjnym automatyki, Systemach alarmowych i kontroli dostępu, Oświetleniu ewakuacyjnym, Systemach fotowoltaicznych

Charakterystyka:

  • Szczelne i bezobsługowe
  • Duże bezpieczeństwo eksploatacji przez zastosowanie zaworów nadciśnieniowych
  • Bardzo duża koncentracja energii
  • Mała rezystancja wewnętrzna
  • Temperatura pracy w zakresie -15°C do +50°C
  • Możliwość pracy w dowolnym położeniu (wyłączając ładowanie)


Jaka jest różnica pomiędzy akumulatorem żelowym a AGM

Oba są akumulatorami rekombinacyjnymi ( tzn. w normalnych warunkach pracy zachodzi w nich rekombinacja gazów wydzielanych podczas ładowania tworząc wodę ) i oba rodzaje są zaliczane do akumulatorów szczelnych.

Główną różnicą jest to, że w akumulatorach AGM elektrolit jest całkowicie wchłonięty i unieruchomiony prze specjalną mate szklaną separatorów, podczas gdy w akumulatorach żelowych kwas zmieszany jest z dwutlenkiem krzemy tworząc żel, który unieruchamia elektrolit. Zaletą akumulatorów AGM w stosunku do żelowych jest to, że zastosowane maty szklane umożliwiają pracę akumulatora pod zwiększonym ciśnieniem, co zwiększa trwałość przy pracy cyklicznej. W przypadku akumulatorów żelowych nie można stosować takiego ciśnienia, więc trwałość jest zazwyczaj zwiększana przez zwiększoną gęstość pasty, co wydłuża okres życia akumulatora, ale nie zapewnia wydajności prądu rozruchowego, jaka jest wymagana do zastosowań np. w samochodach.


Akumulatory AGM żelowe Kategorie

Kontakt ze sklepem

 TELETROM
 ul. Gliwicka 282
 40-862 Katowice

 tel. kom. +48 660 489 561
w godzinach 7-15

 kontakt po 15
dni robocze
+48 660 489 561

 e-mail: sklep@volty.pl